Kokaõpilased Laura ja Kristin ning õppejõud Maire Vesingi

Kokaõpilased Laura ja Kristin ning õppejõud Maire Vesingi

Töötan põhikohaga Olustvere TMK koka eriala õpetajana. Olen seda ametit pidanud juba ligi 22 aastat. Alates 2012. aastast on minu suviseks tööks toitlustamise projektijuhi amet diabeeti põdevate laste suvelaagris, mida korraldab MTÜ Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing.

Oma hobideks pean kokaraamatute kirjutamist ning süvendatult eritoitumise teemal tootearendust. Aastatel 2011 kuni 2015 olen osalenud mitmete eritoitumise- ja hoidisteteemaliste raamatute väljaandmisel.

Tegutsen koolitajana nii eritoitumise, hügieeni, hoidistamise, kui toiduvalmistamise teemal.

Minu tee eritoitumise juurde on olnud läbi väga lähedase inimese haigestumise kaudu. See oli justkui sisemine motivaator, mis pani mind tegutsema jõulisemalt kui kunagi varem. Minu lapse teismeeas alanud 1. tüüpi diabeet ning täiskasvanuna lapseootuse ajal tekkinud piima- ja munatalumatus andsid mulle jõudu ning fantaasiat uute retseptide väljatöötamiseks. Minu soov on jagada neid teadmisi ka teiste abivajajatega.

Elukestev õpe on mind köitnud kogu elu

Olen lõpetanud Viljandis J. Köleri nim. Viljandi IV Keskkooli ning õpetaja kutse saanud Kehtna Kõrgemas Põllumajanduskoolis. 2004. aastal lõpetasin Tallinna Pedagoogikaülikooli kutsepedakoogika eriala.

  • 5. veebruaril 2016 lõpetasin Annely Sootsi Tervisekooli toitumisnõustaja eriala;
  • 3.veebruaril 2017 lõpetasin Annely Sootsi Tervisekooli funktsionaalse toitumise nõustaja õppe;
  • 10.septembril 2018 lõpetasin Annely Sootsi Koolituse toitumisterapeudi õppe